Utrata kasy fiskalnej

Utrata kasy fiskalnej

 

Czasem zdarzają się takie sytuacje trudne, lecz nie zwalniają nas z obowiązków. Różne sytuacje mogą się przydarzyć, np. skradziono samochód, w którym była kasa fiskalna, włamano się do sklepu i skradziono kasę, pożar, powódź, zalanie...

Każdy przypadek jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie. Dlatego zadzwnoń do nas w takiej sytuacji, pomożemy Ci przez to przejść.

 

Na początek kilka porad

Miałeś włamanie, można uznać, że straciłeś kasę i ją odzyskałeś. W tym przypadku wezwij serwis. Kasa powinna mieć zrobiony przegląd. Dlaczego? Po pierwsze - mówią o tym przepisy. Po drugie - trzeba sprawdzić, czy włamywacz jej nie uszkodził. A może był dowcipny i zrobił sobie paragon na towar, który ukradł? Śmieszne to, lecz jest to przykład z życia wzięty. Włamywacze nie dość, że nabili paragon na wielką kwotę, to jeszcze na zapleczu wypili sobie butelkę wódki.

A co, jeśli zabrali kasę ze sobą? Ważne, byś miał na to protokół z policji. W protokole policja spisuje, co zginęło i co zostało uszkodzone. Jeśli zauważyłeś lub podejrzewasz, że z kasą jest coś nie tak, zadbaj, by było to wpisane do protokołu. Ułatwi Ci to rozliczenie z ubezpieczycielem, ale także umożliwi rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Następnie zgłoś się do Urzędu Skarbowego z protokołem i Książką serwisową. Podobnie postępuj, gdy zostałeś zalany lub dotknięty zostałeś pożarem.